Twitter’dan Para Kazanmak

Hepimiz yaşamak için para kazanmak zorundayız değil mi? 2006 yılında tanıştığımız Twitter mikroblog sitesi ve diğer sosyal medya siteleri belirli bir kitle sağladıktan sonra gayet rahat para kazanma imkanı sunar. Twitter üzerinde sizin gibi kullanıcılar dışında bir çok işletme sahibinin de olduğunu unutmamak gerekiyor.  Günde bir kaç saatinizi Twitter’a ayırarak düzenli çalışma sonunda Tweet atarak para kazanma işine girebilirsiniz.

Twitter’dan Para Kazanma

Twitter’dan Para Kazanmak mantıklı bir fikir olabilir, ancak sahip olmanız bazı şeyler var. Bunların en başında ise takipçisi bol olan bir Twitter hesabı elbette, ancak bahsettiğim takipçi sayısı elde tutulabilir miktar olmalı. En azından reklam verenlerin ilgisini çekmesi lazım ve onları size reklam vermelerini sağlamalısınız. 100 Bin’den fazla takipçiniz olsa iş görür diye düşünüyorum. Ancak maalesef fazla takipçisi olması çok fazla bir anlam ifade etse de yaptığınız paylaşımlarında hatırı sayılır bir etkileşim alması gerekmektedir. Bu kısımda bahsettiğimiz Twitter hesabınız organik olmalı, bot kullanılarak oluşturulmuş hesaplar reklam verenler tarafından pek olumlu yaklaşılmaz. Sonuçta size reklam verecek kişide reklamın karşılığını almak isteyecektir. Eğer Twitter’da nasıl para kazanılır sorunusun cevabını merak ediyorsanız makalemizin devamını okuyabilirsiniz.

Twitter’dan Para Kazanma Yolları

1- Sürekli Twitter Takipçi sayınızı arttırmaya çalışın, bunun için daha önce yazmış olduğumuz Twitter Toplu Takip Etme Kodu adlı makalemizi okuyarak bir fikir edinebilirsiniz. Takipçi sayınız ne kadar fazla olursa gösterim o kadar fazla olacağı için size verilen reklam maliyeti daha fazla olmuş olacak ve reklam veren kişi sayısı da bir hayli fazla olacaktır.

2- Aktif ve güncel olun, etkileşim sayısı çok önemlidir. Reklam verecek kişi ilk olarak profilin takipçi sayısına ve etkileşim durumuna bakacaktır.

Nereden Reklam Alacağım?

Hesabınızda yeterli miktarda takipçiniz olduğu zaman işin final noktasına geliriz. Artık tek yapmak gereken hesabınızı tanıtıp reklam alarak para kazanmaktır. Webmaster forumlarına üye olarak hesabınızı tanıtır ve reklam alırsınız. Size tavsiye edeceğim forumlar ise WMAracı ve R10’dur. Bunun gibi platformlar link borsası adı altında yayıncıları ve reklam veren kişileri buluşturarak alışveriş yapmalarını sağlarlar. Ne kadar ücret isteyeceğiniz hakkında fikriniz yoksa diğer konulara bakarak fikir sahibi olabilirsiniz.

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir