Twitter Video Nasıl İndirilir

Global dünyada günümüz itibari ile bir çok site, sosyal medya uygulamaları gibi bir çok farklı platform insanlara yönelik hizmetler için kuruldu. 2016 yılında açıklanan rakamlara göre Türkiye’de yaşayan Twitter kullanıcıları günde ortalama 7 milyon Tweet attığı açıklandı. Makalemizde Twitter Video İndirme konusuna değineceğiz.

Canınız sıkıldı ve Twitter ana sayfasında sörf yapıyorsunuz ve karşınıza sizi eğlendiren, düşündüren ya da Twiter kullanıcı olmayan bir arkadaşınızın hoşuna gidebileceği bir video ile karşılaştınız. E bu videoyu indirmeniz gerek değil mi? O zaman makalemizi okumaya devam ederek Twitter video indirme işlemi nasıl yapılır sualinin yanıtını öğrenin.

Gerek para kazanmak isteyen gerek insanların hayatlarını kolaylaştırmak isteyen yazılım ekipleri bu konuyu pas geçmemiş ve gerçekten güzel yazılımlar ortaya çıkartarak hedeflerine ulaşmışlar. Gelin hep beraber inceleyelim.

Twitter video indirme

Eğer bir bilgisayar üzerinden Twitter’a erişim sağlıyorsanız işiniz çok basit, buradaki bağlantıya gidiyorsunuz. Bağlantıdaki adresi açtıktan sonra Twitter’a tekrar dönüş yaparak indirmek istediğiniz videonun sağ üst köşesindeki butona basıyorsunuz. Aşağı doğru açılan seçeneklerden “Bağlantı adresini kopyala” butonuna bastıktan sonra siteye gidip URL çubuğuna yapıştırıyorsunuz, ardında İndir butonuna basarak videoyu indiriyorsunuz.

Twitter Video İndirme
Twitter Video İndirme

Twitter Videoları Telefona Nasıl İndirilir

Yukarıda anlattığımız gibi telefonunuza Twitter üzerinden paylaşılmış videoları indirebilirsiniz, ancak URL kopyalama vs. gibi sorunlar oluşabilir. Bu yüzden Web üzerinden üçüncü bir yazılım kullanarak videoları indirirseniz daha sağlıklı olacağının kanaatindeyim. Aşağıda ismini belirtmiş olduğum uygulama ile hem Twitter video indirebilir hemde Twitter GİF İndirme işlemlerini zahmetsizce gerçekleştirebilmeniz mümkün. Zaten indireceğiniz uygulamanın çok fazla bellek tüketmemesi de az bellekli telefon hafızları için büyük bir avantaj sağlıyor diyebilirim.

Google Play Store ve App Store üzerinden indirebilmeniz mümkün, arama çubuğuna kopyalayıp yapıştırırsanız bulup yüklemeniz olağan. Uygulamanın ismi: Save Twitter Videos GIF

Twitter Video Nasıl İndirilir” için bir yorum

  • 22 Aralık 2017 tarihinde, saat 14:30
    Permalink

    Twitter video indirme için üstteki URL adresini kopyalasak olur mu? Yoksa üçgendeki bağlantı şart mı?

    Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir