Twitter Tweet Nasıl Sabitlenir?

Twitter her geçen gün yeni getirmiş olduğu özellikler ile sesini duyurmaya başarıyor, bu makalede anlatacağım özellik çok zamandan beri var olmasına rağmen hala bir çok kişi tarafından yapımı bilinmiyor. İşte o özellik; Tweet Sabitleme.

Twitter’da dolaşırken gönderdiğiniz bir tweet’i daha önceden sadece reklam verenler yapabiliyorken artık reklam vermeyen kullanıcılarda yapabilmeye başlamış durumda. Sabitlenmiş tweet nasıl yapacağız adım adım hep birlikte bakalım. Bu adımlar çok basit olmakla birlikte bir çok Twitter kullanıcısı tarafından kolayca yapılabilir.

Twitter
Twitter

Tweet Sabitleme

  1. Twitter hesabınıza giriş yapın, ardından profilinizi açın ve sabitlemek istediğiniz Tweet’i gönderileriniz arasından bulun
  2. Bir sonraki işlem gönderinin üzerine tıklamak, sağ üste bulunan oka tıklayın
  3. Son işlem olarak açılan pencerede bulunan “Profil Sayfana Sabitle” butonuna tıkla, kabul et ve devam et.

Twitter Tweet sabitleme işlemi bu kadardı, birde işin sabitlenen Tweeti kaldırma boyutu var değil mi? O zaman onu da anlatalım.

Sabitlenen Tweet’i Kaldırma

  1.  Sabitlediğiniz tweet’e gelip “… daha fazla”  butonuna bastıktan sonra açılır menüden “Profil sayfandan ayır” sekmesine/butonuna tıklayın.
  2. Profil sayfandan ayır sekmesine tıkladıktan sonra “profilinden sabitlemeyi kaldırmaya” kararlı mısın diye soruyor. Kararlıysanız ayır butona basın. Bu işlemden sonra Twitter profilinizde sabitlenmiş Tweet kaldırılmış olacaksınız.

Sabitlenmiş Tweet Faydaları

Eğer hesabınız bir marka veya satış hesabı ise size bir çok fayda sağlayabilir, satışlarınızı arttırabilir ve markanız hakkında bilinçlendirme oluşturabilir, şöyle ki;

  • İndirimde olan bir ürününüzü sayfanıza yeni gelen takipçilerinize göstermek istiyorsunuz, bunun en iyi yolu Tweet sabitlemektir. Bu sayede müşteriniz hemen sabitlenmiş gönderiyi görerek indirim hakkında bilgi sahibi olmuş olacaktır.
  • Marka Hakkında hakkındalık oluşturabilir, kuruluş ve benzeri şeyler hakkınızda ticari bilgiler vererek müşteri güveni kazanabilirsiniz.

Marka hesabı olmasanız bile bir çok faydası bulunmaktadır, mesela;

  • Daha önce tutmuş olan bir gönderiyi öne çıkartır gibi profilinize sabitlerseniz yeni gelen takipçileriniz veya stalkerlarınız tarafından da etkileşim alacaktır, var olan etkileşim daha fazla olacaktır. O gönderiyi arşa çıkartacaktır arşa.
  • Bio’nuzda yer yoksa kendiniz hakkında bu kısma küçük küçük bilgiler girebilirsiniz.
  • İnternet sitenizi ekleyerek trafik kazanmaya çalışabilirsiniz.

Tweet nasıl sabitlenir konulu makalemizin sonuna geldik, umarım yardımcı olmuşsuzdur, Twitter hesabınız askıya alınmış ise tavsiye makalemiz; Twitter hesabım askıya alındı 2018

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir