Twitter TT Nasıl Olunur?

Twitter TT Nasıl Olunur? sorusunun cevabını almaya geldin, güzel. Makalenin devamını okuyarak Trend Topic konusunda bilgi sahibi olabilirsin. Ancak öncelikle biraz bahsetmek istediklerim var.

Twitter TT Nasıl Olunur?

Twitter TT olma öyle sanılan kadar kolay bir şey değildir, bunun ticaretini yapan insanları da piyasada ve gündemde oldukça sık görebiliriz. Gündemde görmemizin sebebi gövde gösterileri yapmalarının sebebidir. Kendimi gündem yaptım sizlerde para karşılığında yapabilirim gibisinden, neyse.

Twitter Trend Gündemine girmenin mantığı oldukça basittir ancak gündeme girmesi oldukça güçtür. Aynı anda binlerce kişinin sizi veya markanızı konuşması yani Tweetlemesi gerekmektedir. Şu an için bunu yapan bir program, kod, açık vesaire bulunmamaktadır.

Kendi bilgim dahilinde öneri verecek olursam şunları söylerdim;

  • Takipçi kitlenizi kullanın; Eğer takipçi kitleniz sağlamsa ve kitlenize güveniyorsanız bunu kesinlikle yapmanızı öneririm. Mesela takipçilerinize “#xxx etiketine Tweet atanları RT’liyorum” gibisinden bir gönderi paylaşabilirsiniz. İnsanlar paylaşılmaktan hoşlanırlar, çünkü bilirler ki siz onların gönderisini paylaşırsanız o kişide takipçi ve etkileşim kazanmış olacak. Bu sayede iki tarafta istediğine kavuşacak. Örnekleri arttırmak sizin hayal gücünüze kalmış bir durum olmakla birlikte İnternet üzerinden araştırma yaparak konu ile örneklere ulaşabilirsiniz.
  • TT Olma Hizmeti Satın Alabilirsiniz; TT hizmeti satan kişiler sizlere belirli bir saat aralığı içerisinde belirli bir süre gündeme getirme sözü verirler. Genelde fiyatları 500 ile 600₺ arasında değişir. Webmaster ve sosyal medya forumlarında ya da Google’da aratarak bulmanız mümkündür.

Twitter TT Nedir?

Direk özet geçmek gerekirse, Twitter gündemi demektir. O an Twitter üzerinde en çok ne konuşuluyor ise o konuları görürüz. Zaten Türkçe olarak çevirdiğimizde “Trend Konusu” olarak karşımıza çıkmaktadır. En çok konuşulan, en çok bahsedilen konuları biz kullanıcılarına listelemek için kullandığı bir özelliktir diyebiliriz.

Twitter TT Faydası Nedir?

Twitter TT Faydası oldukça fazladır, mesela profiliniz için gündem çalışması yapacaksınız hemen hemen o andaki aktif olan milyonlarca Twitter kullanıcı sizi görür ve varlığınızdan haberdar olurlar. Ve gündemin konusuna göre sizi takip edebilirler.

Bir diğer faydası ise markalar içindir, markanız gündeme geldiği zaman kurumsallık olarak bir adım öne çıkarsınız, çünkü insanlar artık sizi tanıyor olurlar. Tabi yine bu gündem çalışmasının gündemine göre değişkenlik gösterebilir.

Twitter tt

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir