Twitter Toplu Takip Bırakma – Unfollow

Twitter Toplu Takip Bırakma yapmak istemeniz gayet normal, Twitter Takipçi uygulamalarını çok fazla kullanmışsınızdır ve bu durumda sizi çok fazla istemsiz kullanıcı takip etmeye zorlamış olabilir. Bu durum istemli olmuş da olabilir ancak sonra çok fazla kişi takip ettiğiniz için sıkılıp hesabı temizleme hareketine başlamış olabilirsiniz. Twitter takip edilenleri silme uygulaması ve Twitter Toplu Takip Bırakma Kodu bizlere yardım edecek ve neredeyse tek tık kullanarak bütün takip ettiğimiz kullanıcıları takip etmekten vazgeçmiş olacağız.

Twitter Takip Etmeyenleri Silme makalemizi okuyarak da sadece sizi takip etmeyen kullanıcıları bulabilir ve ardından kolay bir şekilde takip etmekten çıkabilirsiniz, ancak bu makalemizde sizi takip eden, etmeyen; beğenen beğenmeyen herkesi takibi bırakacağız. Öncelikle bu konu aklınızda bulunsun.

Twitter Toplu Takip Bırakma Nasıl Yapılır?

Adımlar gayet basit, aşağıda belirteceğimiz adımları sırası ile uygularsanız hiçbir sıkıntı olmadan işlemi bitirir fazla takip edilen kitleye bay bay diyebiliriz.

  1. Bu işlem için bir bilgisayar şart, bilgisayara da kurulmuş bir Chrome tarayıcı (maalesef başka tarayıcıda sıkıntılar çıkabiliyor ya da hiç olmuyor). Twitter hesabımızı açıyoruz ve ardından profilinizi açıp takip edilenler kısmına geçiş yapıyorsunuz.
  2. Buraya kadar bir problem yoksa bilgisayarın klavyesi üzerinde bulunan “f12” tuşuna tıklıyorsunuz, bilgisayarınızın performansına bağlı olarak bir kaç saniye içerisinde açılıyor.
  3. Önemli olan kısım bu madde ve sonraki maddeler, F12 tuşuna bastığınızda bir çok kodla dolu bir pencere geldi değil mi önünüze? Korktunuz biliyorum, ancak o kısım ile işimiz yok rahatlayabilirsiniz.
  4. Aşağıda görselde görmüş olduğunuz üzere “Elements” kısmının sağ tarafında işaretlemiş olduğum “Console” sekmesi bulunuyor, oraya tıklayarak sekmeyi açıyorsunuz. Çok az kaldı, sonra aşağıdaki “Kodu Al” linkine tıklayarak oradaki her şeyi kopyalıyorsunuz hemen arkasından Console yazan yere CTRL+V ile yapıştırıp enter diyoruz ve Toplu Takip bırakma kodu çalışmaya başlıyor.
Twitter Toplu Takip Bırakma kodu
Twitter Toplu Takip Bırakma

İşlem Ne Zaman ve Nasıl Bitecek?

Kullanmış olduğumuz kod zaten hemen hemen bize hiçbir şey bırakmayarak her şeyi kendisi yapıyor, sağ olsun. Sayfalar otomatik olarak aşağı kayarak takibi bırakmaya başladı, tek bir kişi kalana kadar sayfayı yenilemeyin ve kapatmayın. Ancak işlemi durdurmak ya da iptal etmek istiyorsanız yapabilirsiniz.

Eğer 50 bin 100 bin gibi büyük kitlelerce takip bırakmayacaksanız sorun yok, ancak bu rakamlara ulaştığınız zaman Twitter hesabınızı kapatmasa da sizden gerek robot olmadığınızı kanıtlamanı isteyecek gerek telefon ile doğrulama isteyecek olabilir. Bunu göz önününe almanız faydanıza, limite yakalanmamak için parça parça takibi bırakabilirsiniz.

KODU AL (Yeni sekmede açınız)

Twitter Toplu Takip Bırakma – Unfollow” için 2 yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir