Twitter Toplu DM Silme Kodu

Twitter Toplu DM Silme Kodu işlemini yorulmadan, sıkılmadan ve güvenli olarak yapmanın yollarını mı arıyorsunuz? Eğer arıyorsanız doğru makaledesiniz! Çoğunlukla popüler hesapların yaptığı Twitter Toplu mesaj silme işlemini sizde makalemizi okuyarak, ardından uygulayarak dakikalar içinde halledebileceksiniz.

328 Milyon üyesi bulunan Twitter‘ı kullanmak malum yeni başlayan kullanıcılar için bazen oldukça zor bir hal alabiliyor, işleme geçmeden önce biraz kavramlardan bahsetmek istiyorum. Eğer Twitter’a hakim bir kullanıcı iseniz diğer paragraflara geçebilirsiniz.

DM Nedir?

DM (Okunuşu diem) genellikle sosyal medya sitelerinden aşina olmuş olduğumuz İngilizce bir kavramdır. Türkçe olarak çevirmek gerekirse Direkt Mesaj olarak uygun olur diye düşünüyorum. Yani halk olarak bildiğimiz şekilde mesaj atma ve mesaj gönderdiğimiz kısım oluyor.

DM Silmek Bana Ne Fayda Sağlayacak?

  • DM klasörü dolduğunda profilinizin ve hesabınızın yavaşladığını hissetmişsinizdir, bu sorunu halletmiş olursunuz
  • Eğer çok mesaj alan bir Twitter kullanıcısı iseniz daha önceki aradığınız mesajları bulmakta zorluk çekiyor olabilirsiniz, silme işlemlerini yerine getirdiğiniz zaman aradığınızı bulmanız daha kolay olacaktır.

Gibi gibi madelleri daha fazla uzatabiliriz, Daha fazla uzatmadan konuya geçmek istiyorum.

Not: Biz bu işlemleri JavaScript kodları aracılığı ile yapacağız, her hangi bir 3 taraf yazılım kullanmayacağız. İnternet üzerinden araştırarak o uygulamaları bulmanız ve kullanmış olduğunuz tarayıcı üzerinden kullanmanız mümkün.

Önemli: Kodun yazarı silmek istemediğimiz mesajlar olabilir diye güzel bir özellik eklemiş, eğer DM’lerin içerisinde silmek istemediğiniz bir mesaj var ise bunu şu şekilde halledebilirsiniz; Aşağıdaki kod kısmında “kac_mesaj_atla = 0;” kısmını görmüşsünüzdür. Eğer birince sıradaki konuşmayı silmek istemiyorsanız sondaki “0” yazsını “1” ile değiştirmeniz yeterli olacaktır. Aynı şekilde ikinci konuşmayı silmek istemiyorsanız da 0’ı 2 ile değiştirerek o konuşmayı silmeden diğerlerini otomatik olarak silebilirsiniz.

 

Twitter Toplu DM Silme Kodu

İlk olarak Chrome tarayıcıyı açıyoruz, ardından Twitter’a giriş yapıp DM klasörünü yani mesajlar sekmesini açıyoruz. Ardından her hangi bir boş kısma sağ tıklıyoruz, karşımıza küçük bir pencere geliyor. O pencerenin en alt kısmında bulunan İncele ya da Ögeyi denetleyi tıklıyoruz, gerisi resimlerde.

Twitter Toplu DM Silme Kodu

Aşağıdaki kodu belirtmiş olduğum Console kısmına CTRL+V aracılığı ile yapıştırıyorsunuz, ve arkasından
ENTER tuşu ile bitiriyorsunuz, gerisini kod kendi otomatik hallediyor.

Kodu Al

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir