Twitter Takipçi Analizi

Etkili bir Twitter kullanıcısı olmak istiyorsanız Twitter Takipçi analizini yapmanız şart. Takipçi kitlenizi ne kadar iyi tanırsanız hesabınızı o kadar etkili kullanabilirsiniz. Diğer bir artısı da satış vs. yapıyorsanız geri dönüşleri de çok daha iyi olacaktır.

Twitter Takipçi Analizi yapmanın bir kaç kuralı vardır, bu küçük kuralları kullanarak kaliteli işler çıkartabilmemiz mümkün ancak maalesef şu an için yeterli değil. Bu yüzden 3 parti yazılımları kullanmamız şart. Bu yazılımların çoğu ücretsiz olduğu gibi ücretli sistemlerde vardır. Tahmin edeceğiniz gibi ücretli sistemler diğerlerine nispeten daha kaliteli sonuçlar almamız mümkün. Makalemizde bu siteleri inceleyip hangisinden en verimli sonucu alacağımızı inceleyeceğiz.

Twitter Takipçi Analizi

Twitter Analytics

En iyi Twitter Analiz Araçları arasından en başta gelen sistemdir, Twitter kendi hizmete sunmuş olduğu servisini ben dahil çok kullanıcısı tarafından kullanılmaktadır. Çok güzel analizler sağlamaktadır, servis hem ücretsiz hemde gayet geniş kapsamlıdır. Bazı özellikleri şunlardır;

 • Aylık olarak hesabınızın büyümesini ya da küçülmesini izleyebilirsiniz, son 28 günde (arttırılabilir) % olarak ne kadar takipçi kazanmışsınız veya ne kadar takipçi kaybetmişsiniz görebilirsiniz.
 • Hesabınızın Tweet etkileşim oranını inceleyebilir, buna göre kendinize hedefler belirleyebilirsiniz. Bunun yanında Tweet görüntülenme sayısı, Profil ziyaretleri ve Bahseden istatistiklerini görebilirsiniz.

Çok faydalı olarak bulduğum bu servisi kesinlikle öneririm. Hem tamamen ücretsiz, hem geniş. Twitter’ın bir kere!

Twitly

Listenin başta gelen sitelerinden ilki Twitly’dir. Twitly ile takipçi analizi yapabilirsiniz. Özellikleri işi görecek kapasitededir. Bazıları şunlardır;

 • Toplu kullanıcı takip edebilirsiniz, eğer isterseniz sizi takip etmeyenleri silmek istemezseniz onları seçerek takipten çıkmazsınız. Eğer o kişinin sizi ilerde takip edeceğini düşünüyorsanız bu özelliği kullanabilirsiniz.
 • Diğer bir özelliği ise Twitter takip etmeyenleri silme özelliğidir, sizi kaç kişi takip etmiyor görebilir ve o Twitter hesaplarını takipten çıkabilirsiniz. Eğer sizi kaç kişi takip etmiyor merak ediyorsanız kullanmanızı tavsiye ederim.

Diğer bir güzelliği de tasarımı gayet temiz ve sade bir şekilde kullanıcıyı yormayacak şekilde tasarlanmıştır, buda işlemlerimizi daha hızlı yapmamıza olanak sağlıyor diyebiliriz.

Schmap

Schmap kullanarak daha fazla detaya girebilirsiniz, işletme hesabı kullanıyorsanız tavsiye ederim. Çünkü sizi takip eden kişilerin mesleklerini, cinsiyetlerini, ağırlıklı olarak hangi hesapları takip ettikleri gibi bilgileri verir. Sizde veriler üzerinden fikir edinebilir ve satışlarınızı arttırmaya çalışabilirsiniz.

Schmap ücretli bir uygulamadır, ilk hafta ücretsiz sürüm olarak kullanabilirsiniz. Ücreti ise 29 dolardan başlayarak katlanmaktadır, daha detaylı bilgi edinmek isterseniz siteye girip araştırma yapabilmeniz mümkündür.

Listenin sonuna geldik, yukarıda bahsetmiş olduğumuz servisleri kullanarak twitter takip etmeyenleri bulma ve Twitter Takipçi Analizi yaparak hesaplarınızı geliştirebilirsiniz.

Twitter Takipçi
Twitter Takipçi

Twitter Takipçi Analizi” için bir yorum

 • 6 Mart 2018 tarihinde, saat 12:44
  Permalink

  Twitter takipçi hilesi veya analizi için mantıklı ve güzel sistemler. Twitter’ın kendi analizini kullanıyorum ve ona göre hesap edebiliyorum.

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir