Twitter Profilime Bakanlar

Yine yeniden merhabalar sevgili Takipciz ziyaretçileri. Bugünkü makalemizde, sizler tarafından bizlere sıkça sorulan sorular içerisinde en üst zirveyi çeken; “Twitter profilime kimler bakmış?” ve “Twitter profilimi kimler gezmiş?” başlıklı konulara bakarak değineceğiz hep beraber. Gerçekten mümkün mü bu tür siteler” diyenlerin meraklarını kanıtlarla ve teknik terimlerle gidereceğiz. Öyleyse ufak bir genel kültür turu ile makalemize başlayalım.

Twitter
Twitter

Twitter Profilime Bakanlar

Twitter’da profilime kim girmiş öğrenebilmemiz için akıllı cihazlarımızın marketleri olan Google Play Store ve App Store marketlerinden bir sürü Twitter Profilime Bakanlar uygulaması bulunmakta. Bu uygulamalardan acaba hangisi bizim profilimize bakanları gösteriyor derseniz biz sizlere acı gerçeği söyleyelim, aslına bakarsanız bu yazılımlardan hiçbiri net, kesin ve doğu bir işlem yaparak sizin profilinize,sayfanıza ve tweetlerinize bakanı maalesef tespit edemiyor, her uygulamada birkaç kullanıcı sizin profilinizi ziyaret etti gibi gösterse de aslında bu gösterilenler sizin en çok o profilleri takip edip, beğendiğiniz anlamına gelmektedir, bu yüzden bu tür uygulamalara inanmamanızı öneriyoruz.

Twitter Profilime Bakanlar Çalışma Mantığı

Daha önce Tweetlerinizi beğenmiş veya retweetlemiş olan Twitter profillerinden rastgele çekimler yapıyor. Gayet basit çalışma mantığı olan ve düz bir algoritmaya sabit olan bu tür uygulamalar yukarıda bahsetmiş olduğumuz üzere sizlere doğru analizler yapamaz, bunun yerine Twitter Takipçi Hilesi adlı sistemi deneyerek Twitter üzerinde takipçi kazanarak takipçi sayınızı arttırabilirsiniz. Bu sayede profilinizi gezen kişi sayısı da bir hayli çoğalacaktır.

Twitter Profilinize Bakanları Göremezsiniz!

  • Twitter bu verileri hiç bir API’ye ulaşması için imkan sağlamaz, ya da bir kişiye vermez.
  • Bu işlemi gerçekleştirdiğini bahseden sitelere sakın hesabınızla giriş yapmayın, hesabınız zarar görebilir,
  • Bu tarz sitelere inanmayın, güvenmeyin, kanmayın,
  • Son bakanlar uygulaması ise genelde sizi son takip eden kullanıcılardan listeler, yani yanıltıcıdır,
  • Böyle bir şey mümkün değil ve teknik olarak da mümkün değildir.
  • Twitter’da profilinizi kimin görüntülendiğine dair bir algoritma yoktur.
  • Gizlilik ihlali çerçevesinde Twitter bu bilgiyi paylaşmayacağını defalarca söylemiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir