Twitter Hesap Kapatma

Twitter Hesap Kapatma adımlarını uygulamak için sade ve anlaşılır olan makalemizi okumanız yeterli olacaktır, anlaşılamayan kısımlar için yorum belirterek yardım ve destek alabilirsiniz. Makalenin sonunda Twitter hesap silme konusunda baya bir bilgi sahibi olmuş olacaksınız.

Twitter son zamanlarda çöküşe geçmiş bir sosyal medya mecrası olsa da hala milyonlarca aktif bir kullanıcı kitlesine sahip. Bu kullanıcılarını sistemde tutma çabası içerisinde bulunan popüler sosyal medya platformu zaman zaman güncelleme yaparak diğer kullanıcıların huzuru için ve sistemde boş ve gereksiz yere yer kaplamasını önlemek amacı ile çok uzun zamandır aktif olmayan, yani aktifliğini yitirmiş hesapları kapatmaya başladı. Twitter Takipçi arttırma işlerinde başarısız olduysanız Twitter’dan sıkılmanız gayet normal. Kim eğlenmediği, etkileşim almadığı bir yerde bulunmaktan hoşnut olur ki zaten?

Twitter hesabı nasıl silinir

Twitter Hesabı Kapatmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

Twitter’da hesap silmek veya kapatmak günümüzün diğer sosyal medya sitelerine göre çok daha farklı ve kolay aşamalar ile halledilebiliyor. Kapatmanın yanında silinen Twitter hesabını pişman olup geri alabilmekte bir o kadar kolay.

  • Hesabınızı silmek istediğinize emin siniz ve artık kesin olarak kepengi indirip gideceksiniz, hesabı silme talebinde bulundunuz. Twitter sizin hesabınıza kıyamıyor ve tüm verilerinizi 1 ay boyunca (30 gün) veritabanlarında saklıyor. Eğer olur da 30 gün içerisinde hesabınıza tekrar ulaşmak ve kullanmak isterseniz kapatmadan önce nasıl giriş yapıyorsanız aynı şekilde giriş yapmanız yeterli olacak. Eğer 1 ay sonunda pişman olursanız hesabınız üstüne 1 bardak su içmenizi tavsiye ederim.
  • Kullanıcı adınızın sizin için bir önemi var ise hesabınızı silmeden önce değiştirin, çünkü ilerde tekrar aynı kullanıcı adında açmak istediğiniz zaman sorunlar yaşayacaksınız. Ancak hesabı silmeden önce hesabınızın kullanıcı adını farklı bir şey yaptıktan sonra bir sorun olmadan ilerde tekrar kullanıcı adı ile devam edebilirsiniz. Sizden önceki başka bir kullanıcı o kullanıcı adını alırsa yine bir soğuk su iyi gider.
  • Sildikten sonraki  30 gün içerisinde paylaşmış olduğunuz gönderiler diğer kullanıcılar tarafından görülmesi olağan bir durumdur, ancak o gönderiler ile her hangi bir etkileşime giremezler. 30 gün sonra ise Twitter üzerinde sizin adınıza hiçbir paylaşım kalmamış olacak, buna dikkat edilmeli.

Twitter Hesap Kapatma

Yukarıda bulunan tüm içerikleri okuyarak göze aldıysan aşağıdaki link üzerinden sadece bir tık ile Twitter hesabınıza veda edeceksiniz. Bilgisayardan Twitter hesabı silme işlemleri bu kadar.

Twitter Hesabmı Sil/Kapat

Telefondan Twitter Hesap Kapatma

Akıllı cihazınız üzerinden Twitter hesap dondurma gerçekleştirmek için biraz daha uğraştırıcı bir süreç bekliyor gibi, çünkü Twitter’ın kendi uygulaması üzerinden hesap artık silemiyorsunuz. En azından ben bulamadım ve şöyle bir çözüm ürettim.

  • Twitter Hesabmı Sil/Kapat yazan kısma basılı tutun ve “Bağlı adresini kopyala” butonuna tıklayın
  • Gizli sekme üzerinden (önemli) kopyalamış olduğunuz bağlantıyı yapıştırıp URL adresine girin.
  • Muhtemelen “böyle bir sayfa yok” gibisinden bir hata ile karşılaşacaksınız.
  • Chrome tarayıcı ile girdiğinizi varsayıyorum, sağ üstte üç nokta bulunmakta. Ona tıklayın ve biraz aşağı kısımda kalan “Masaüstü sitesi iste” butonuna tıklayın ve sayfayı yenileyin.
  • Sizden hesabınız ile giriş yapmanızı isteyecek, bilgileriniz ile giriş yapın ve karşınıza gelen “xxx hesabını devre dışına bırak” butonuna tıklayın, işlemler bu kadar. 30 gün içerisinde geri dönme imkanınızın olduğunu unutmayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir