Twitter Hesabım Askıya Alındı 2018

Twitter hesabım askıya alındı 2018 diyenler arasında iseniz birçok hata yapmış olabilirsiniz, Twitter’da bu durumda kayıtsız kalmayarak hesabınızı askıya almış olabilir. Gayet normal bir durumdur, bazı kişiler hesaplarını kurtarmayı başarsa da kurtaramayan Twitter kullanıcısı sayısı azımsanamayacak şekilde fazla. Eğer bol takipçi sayısına sahip bir kullanıcıysanız hesap sizin sizin için önemli oluyor, hesaba zarar gelmemesi için dikkatli adımlarda fayda var.

Öncelikle hesabı askıya almak nedir? Bunu bilmeden makalenin devamını okumak saçma olurdu değil mi? Twitter yetkili şahısları bu durumu destek sayfalarında şöyle özetlemişler;

Hesaplar çoğunlukla Twitter Kuralları ihlal edildiğinde askıya alınır. Hesabın ele geçirildiğinden veya riskli olduğundan şüphelenirsek de inceleme için hesabı askıya alabiliriz

Twitter Askıya Alınan Hesap Nasıl Açılır?

Bu  problem için elden gelen fazla bir şey yok, Twitter İtiraz Forumunu doldurarak itirazınızı gerçekleştirebilirsiniz, size sorulan soruları açıklayıcı ve özgün bir şekilde size verilen foruma girin. Unutmayın, sizin itirazınızı okuyacak olan bir robot değil insandır. Eğer onu ikna etmeyi başarırsanız hesabınız açılır. Bu kısımda önemli bir nokta ise vereceğiniz mail adresidir, hesapta kullanmış olduğunuz mail adresi olmasına gerek yok. İletişim kanalı olarak kullanacağı için size ulaşılabilen bir mail adresi olmasına dikkat edin, aksi taktirde görevliler sizinle iletişime geçemeyeceği için problem işin içinden çıkılamaz bir durum olması kaçınılmaz.

Kaba ve kendinden iğrendirici bir üslup kesinlikle kullanmayın, “Neden durduk yere hesabımı askıya aldınız” değil “Farkında olmadan kuralları ihlal ettim, hesabımın tekrar açılması için ne yapmalıyım?” gibisinden derdinizi anlatırsanız çok daha sağlıklı bir iletişim kuracağınızdan eminim.

Twitter Askıya Alınan Hesap Ne Zaman Açılır?

Kapanan Twitter hesabı ne zaman açılır Bunu net bir şekilde hiç kimse cevaplayamaz, Twitter’ın dediğine göre 1 ile 3 gün içerisinde. Yani bu demek oluyor ki “İncelemelerimize ve yoğunluğumuza bağlı” bir kaç saat içindede açılabilir bir kaç hafta içerisinde de. Ayrıca siz form doldurdunuz diye hesabınız illaki açılacak diye bir kaide yok, açılmayabilir.

Hesap Açıldığı Zaman Takipçiler de Geri Gelir mi?

Evet hesabınız askıya alınsa da takipçilerinize zarar gelmez, hesabınız askıdan kalktıktan 1 kaç saat içerisinde her şey çözülmüş olacak ve takipçileriniz, direkt mesajlarınız ve Tweetleriniz hepsi gelmiş olacak. Burada yapılması önerilen ve gereken sadece itiraz edip sabretmektir.

Twitter hesabım askıya alındı ise makalemizin tamamını okuyarak fayda sağlayabilir ve hesabınıza kavuşabilirsiniz.

Ayrıca Twitter Takipçi arttırmak için ana sayfada bulunan bağlantılarımızı kullanabilirsiniz.

Twitter Hesabım Askıya Alındı 2018” için 6 yorum

 • 18 Mart 2018 tarihinde, saat 15:17
  Permalink

  Yeni açtığım hesap birdenbire askıya alındı. İtiraz formunu doldurmama rağmen mail adresime bir cevap gelmiyor. Başka bir yerden itiraz edemez miyiz?

  Yanıtla
  • 24 Mart 2018 tarihinde, saat 13:48
   Permalink

   Bildiğim kadarıyla askı işlemlerine sadece o form üzerinden itiraz edilebiliyor, bir hafta içerisinde yanıt gelecektir diye düşünüyorum.

   Yanıtla
 • 4 Mayıs 2018 tarihinde, saat 17:29
  Permalink

  Hesabım bir mail gelmeden kapandı. İtiraz başvuru formuna girmem için hesaba giriş istiyor. Ancak şifre değiştirme işlemi yapamadığımdan bu isteği karşılayamıyorum. Geçersiz hesaplarda güncelleme olmaz uyarısı çıkıyor. Ne yapmam gerek?

  Yanıtla
  • 7 Mayıs 2018 tarihinde, saat 15:01
   Permalink

   Mail gelmeden kapanmaz aslında, o hesabın mail adresinin olduğundan emin misiniz? Destek ile buradan bağlantı kurmayı deneyebilirsiniz.

   Yanıtla
 • 8 Mayıs 2018 tarihinde, saat 20:46
  Permalink

  Türkçe mi yazıyoruz yoksa ingilizce mi?

  Yanıtla
  • 19 Mayıs 2018 tarihinde, saat 11:29
   Permalink

   İngilizce yazmanız her zaman daha iyidir.

   Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir