Twitter Etkileşim Arttırma Yolları

Twitter Takipçi sayınızı arttırmanın en güzel yollarından bir tanesi doğal olarak hiç bir işlem yapmadan Twitter kullanıcılarının sizleri takip etmesidir. Her hangi bir sosyal medya platformu olabilir, bunun ismi her yerde etkileşimdir. Twitter Etkileşim Arttırma Yolları adlı makalemizi etkileşimlerinizi arttırabilmeniz için yazıyoruz.

Twitter’da etkileşimi arttırmanın bir çok yolu bulunur, bu yolları deneyerek size en yakın gelen maddeyi kendinize pay biçebilir ve sıkı bir çalışmanın ardından Twitter hesabınızı etkileşimi bol bir hesap haline getirebilirsiniz. Ancak hangi işlem olursa olsun kararında ve doğru orantıda yapmak lazım, aksi yapıldığı taktirde Twitter hesabımızın askıya alınmasına sebebiyet verebiliriz. Belirli bir zaman sonra sadece Tweet atarak takipçinizin artmış olduğunu göreceksiniz, çünkü sizin artık bir kitleniz var ve bu kitle kendiliğinden büyümeye başlayacak. Bence mantıksız değil, sizce? O zaman maddelere geçelim.

Twitter Etkileşim Arttırma Yolları

1-Güncel Olun; Gündem ile ilgili gönderiler her zaman daha fazla etkileşim alır, mesela Fenerbahçe bir takımı fark ile mi yendi? Aşk acınızdan bahsetmeye devam etmeyin. Atın Fenerbahçe ile şaşalı bir Tweet ve yürümesini izleyin. Ha bu arada hashtag eklemeyi de unutmuyoruz. Bu konuda olan şey; güncel olmak.

2-İnsanlarla etkileşime girmekten çekinmeyin; İnsanların yaptığı en büyük hatalardan bir tanesi insanlarla etkileşime girmeden kendilerinin beğenisinin ve takipçilerinin artmasını bekliyorlar. Mesela Anasayfa Favori Kodu adlı makalemizi okuyarak bir sadece bir kaç tık ile yüzlerce gönderiyi eski ismi ile favorilemiş olacaksınız. Bunun geri dönüşü hem takipçi hemde beğeni olacaktır, denendi.

3-Gündem Hashtagleri Önemli; Twitter’da sıradan olmayın, sıradan kullanıcı zaten çok. Twitter kullanıcılarının sizleri bulması için biçilmiş kaftandır Hashtagler. Kullanımını da çok abartmayın, önemli olarak gördüğünüz gündemdeki hashtaglere güzel Tweetler atarak insanlarda sizin kim olduğunuzun merakını uyandırabilirsiniz. Uyandırmış olduğunuz bu merak gönderiyi gören kişiyi profilinize girmenize zorlayacak ve bu vesile ile etkileşim sağlamış olacaksınız.

4-Tweetleriniz İnsanları RT Atmaya Zorlasın; Twitter Etkileşim almanın diğer bir noktaları Retweetlerdir, eğer bir kullanıcı sizin Tweetinizi paylaşırsa diğer kişilerde paylaşımımızı görecek ve etkileşim oranınız dahada artmış olacak.

5-Belirli Aralıklarda Kendinize Retweet Atın; Twitter’ın yeni güncellemesi ile paylaşımlarımızı üste çıkarmak için gönderiye yorum atmak yerine aynı mantıkta olan kendimize retweet atma güncellemesini  kullanabiliyoruz. Ancak bunu çok sık yapmayın, son paylaşımınıza 3-5 saatte bir atarsanız görmeyen kişilerde görecektir. Eğer çok sık yaparsanız gören kişiler sürekli gördükleri için sıkılıp takibi bırakmaları muhtemeldir. Bunu istemeyiz öyle değil mi?

6-Takipçilerinize Soru Sorun; Bu işlemi Tweet olarak atmanız sizi takip eden kullanıcıları etkileşim haline sokar, bu vesile ile samimi bir ortam oluşturursunuz. Gelen cevaplara Retweet atarak onların samimiyetini kazanarak sizi benimsemelerini sağlarsınız. E şimdi bu adam takipten çıkar mı? Çıkmaz. Aksine sizinle daha çok etkileşime girer. Örnek olarak hangi takımlı olduklarını ya da en çok hangi rengi sevdiklerini sorabilirsiniz.

Bu maddelerden anlayacağınız üzere Twitter Takipçi Arttırma kolay iş değil, bu maddeleri düzenleri olarak uygularsanız bir kaç içerisinde hatırı sayılır takipçi sayısına ulaşamayacağınızdan hiç şüphem yok. Bol etkileşimli takipçiler!

Twitter Etkileşim Arttırma Yolları” için bir yorum

  • 18 Şubat 2018 tarihinde, saat 19:27
    Permalink

    Twitter takipçi hilesi yapmak yerine bu işlemler çok daha mantıklı ve güzel. Doğal Twitter takipçi arttırmak için yeterli bilgiler.

    Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir