İnstagramda Satış Yapmak

İnstagramda satış yapmanın püf noktaları konulu makalemizi  okuyarak gelirinizi arttırabilirsiniz. Gelirinizi artırmak için alternatif yollara başvurdunuz ve İnstagramdan Satış Yapmak fikri kafanızın içinde şimşekler çaktırdı değil mi? 500 milyon kullanıcı bulunan dev sosyal medya platformunda her gün tam 300 milyon kullanıcı İnstagram üzerinde vakit geçiriyor. Düşünebiliyor musunuz 300 milyonluk bir market sahibisiniz, ne olurdu değil mi? İşte burada kitleyi kullanmak çok önemli. instagramda ürün satmak için belli başlı şeylere ihtiyaç var, gelin beraber bu maddelere beraber bakalım.

instagramda-satis-yapmak

Düşük Bütçeler İle Reklam Yapın

Reklam demek her şey demek, sıfırdan bir hesap açtınız ve insanların sizi bulamasını istiyorsunuz. Hesabınız henüz çok taze olduğu için maalesef insanlar sizleri bulamayacaklar. O zaman siz onları  bulmayı deneyin? Çok çok küçük (20 Türk Lirası gibi) paralar ile binlerce kişiye ulaşabilir ve ziyaretçi potansiyeline göre satış yapabilirsiniz. Bu maddeden anlayacağımız, reklamın yeri çok önemli.

Güvenilir Bir İmaj Verin

Daha önce yaptığınız satışların faturalarını, müşteri ile geçen aranızdaki diyalogları içeren bir klasör hazırlayın. Bu klasörü Web sitenizde ya da Web siteniz yoksa İnstagram üzerinde çoklu fotoğraf olarak paylaşırsanız müşterinin aklında sizin için güvenilir ışıkları yanacaktır. Alışverişi sizden yapması daha olağan bir durum olacaktır.

Size Ulaşmak Kolay Olsun

İnstagram DM’den sonra en çok kullanılan mesajlaşma servisi olan Whatsapp numaranız kesinlikle olsun, insanları mail ile uğraştırmak zorunda bırakmayın. Kolay erişilebilir olmak müşteri içinde sizin içinde oldukça faydalı olacağına emin olun.

Ürünlerin Grafiklerine Dikkat Edin

Müşteriyi cezbetmek için farklı bir yolda ürünlerin resimleridir. Profesyonelce hazırlanmış resimler ile profesyonelce hazırlanmış grafikler ile satışlarınız arşa çıkabilir diyebilirim. Şahsen ben olsam sadece normal bir fotoğraftan oluşan bir satıcıya sipariş vermem, siz verir misiniz?

Hashtaglerin Yeri de Bir Önemli

Mesela ayakkabı satıyorsunuz, gidip de #kazak hashtagi kullanmanız mantıksız olurdu, bu yüzden ayakkabı satıyor iseniz #ayakkabı etiketini kullanın. Hem gönderinizde saçma sapan etiketlerle dolmuş olmaz hemde #ayakkabı etiketinde bulunanlar sayfanızı ziyaret etme ihtiyacında bulunarak ziyareti gerçekleştirirler. Belkide satış yaparlar ne dersiniz? instagramda satış arttırma konusunda kesinlikle faydalı olacaktır.

İnternet Sitenizin Önemi

Aslında satış yapmak İnstagram üzerinden kolay ancak insanlar sizin referanslarınızı yani daha önce yaptığınız satışları incelemek isteyeceklerdir. Bunları Web sitenizde yayınlamanız hem daha mantıklı hemde daha kolay olacaktır. Ayrıca gerekli olan bilgileri uzun uzun Web sitenizde anlatabilir adres ve kurumsal bilgilerinizi de ekleyebilirsiniz.

Bir E-Ticaret sitenizin olmasını isterseniz, alt kısıma yorum bırakabilir ya da iletişim bölümünden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir