İnstagram’a Bilgisayar üzerinden hikaye nasıl atılır?

2010 yılının Mart ayında kurulan, pazarı alt üst eden fotoğraf düzenleme ve paylaşım uygulaması olarak bulunduğumuz piyasaya giriş yaptı. 2012 yılında Facebook tarafından satın alınan ve geliştirilen İnstagram bugünkü kullandığımız halini aldı. Çok güzel iyileştirmeler ve geliştirmeler de bulunan güncelleme ekibi her ne hikmet ise bir türlü İnstagram Web’e el atmadı. Güncellemelerden mahrum kaldığı için onu bir türlü tam sağlıklı şekilde kullanamadık. Bilgisayardan hikaye atma konulu bu makalemiz ile, bilgisayar üzerinden Bilgisayar üzerinden hikaye atabileceksiniz.

Malum, teknolojide çözüm tükenmiyor. Her şeyin bir çözümü olduğu gibi, bilgisayardan instagram hikaye gönderme konusunun birden fazla çözümü bulunuyor. Daha fazla oyalamadan makaleye başlayabiliriz diye düşünüyorum

1- Chrome ile İnstagram’a Hikaye Gönderme

Aslında benim açımdan en zahmetsiz bulduğum ve kullanmakta olduğum pratik çözümdür. Ancak bu işlem için kullanmış olduğunuz bilgisayarda Chorme tarayıcı şart.

Yapılışı: İnstagram.com adresine başarılı bir şekilde giriş yapınız, ardından klavye yardımı ile F12 tuşunu tuşlayın. Sol alt kısımda bir akıllı telefon kısmı göreceksiniz (Aşağıdaki resimde mevcut, bakabilirsiniz) ona tıklıyorsunuz, sayfayı yeniledikten sonra tarayıcıda İnstagram’ın mobil uygulamasını görebileceğiz.

Alt menüden ana sayfaya tıklıyorsunuz ve üst sol köşeden fotoğraf simgesine tıklıy

orsunuz. Geri kalan işlem Android ve İOS şeklinde yaptığımız gibi, hikayeyi bilgisayarın kamerası ya da masa üstünden seçebiliyoruz.

instagram-a-bilgisayardan-hikaye-atma

Bu kısımda unutulmaması gereken F5 tuşu ile yenilemek, eğer yenileme işlemini yapmazsanız paylaşım tuşu görünmeyecektir.

instagram-a-bilgisayardan-hikaye-atma2

2- Bluestack Kullanarak İnstagram’a Hikaye Gönderme

Bu anlatmış olduğumuz yöntem klasikleşmiş olan bir yöntemdir, İnternet “bluestack kullanımı” olarak aratırsanız bir çok içerik bularak faydalanabilirsiniz. İnternet üzerinden bluestack programını bilgisayarınıza indirin ve kurma işlemini yapın, program sayesinde bilgisayarınız akıllı bir telefon haline dönecektir.

  • Program üzerinden Google Play hesabınıza giriş yapın
  • Google Play’e giriş yaptınız, ardından İnstagram uygulamasını indirdin
  • Zaten her şey telefondaki gibi, İnstagram hesabına giriş yapın ve işlemleriniz bittiğinde programı kapatın. Her şey eski haline dönmüş olacak.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir