İnstagram Yazı Paylaşma Nasıl Yapılır

Facebook’a satılmasının ardından güncelleme yağmuruna tutulan Instagram, dur durak bilmeden kullanıcıları ve uzun ömürlü bir sosyal ağ olarak hayatına devam edebilmek için sık sık güncelleme yapmakta, sıradaki güncelleme ise İnstagram hikaye paylaşma oldu. Ancak kullanıcıların bazıları teknik sorun ve sıkıntılardan dolayı kullanamadı bazıları ise yazı olarak paylaşma kısmını bulamadı. Makalemiz İnstagram Hikayede Yazı Nasıl Yazılır rehber niteliğinde bir yazı olacaktır.

Instagram hikaye yazı paylaşma işlemi nasıl yapılır bilmiyor ve öğrenmek istiyorsanız makalede yer alan adımları uygulayarak işlemlerin ne şekilde ilerlediğini öğrenebilirsiniz

instagram yazı yazma
instagram yazı yazma

Instagram Hikaye Yazı Olarak Paylaşma

Aynı Twitter’da olduğu gibi değil de biraz daha farklı olarak yazı şeklinde gönderi paylaşmamıza olanak sağlıyor bu güncelleme. Fotoğraf veya video çekmenize gerek kalmadan duygu ve düşüncelerinizi yazı halinde İnstagram storylerinize gönderebiliyorsunuz, böyle bir güncelleme gerekli miydi diye sorarsanız bence değildi, hiç kullanma gereği duymadım.

İnstagram yazı paylaşma özelliğini kullanabilmeniz için Instagram’ın son sürümünü yani en güncel halini kullanmanız gerekmekte, güncellemenizin ardından hala kullanamıyorsanız uygulamayı silip geri yükledikten sonra tekrar deneyebilirsiniz.

Instagram Hikaye Yazı Ekleme

Adımlar basit, aşağıdaki maddeleri uygulayarak sorunsuz işlemleri tamamlayabilir, Instagram hikayenize yazılarını ekleyebilirsiniz. Unutmayın, aynı diğer paylaşımlarınız gibi 24 saat içinde bu paylaşımınız da otomatik olarak silinecektir.

  • Instagram uygulamasını cihazınızda açın,
  • Hikayelerinizi paylaştığınız bölüme tıklayın (sol üst),
  • Ekranı sağ tarafa kaydırın, bu sayede yazı paylaşacağınız ekran karşınıza gelecek,
  • Bu bölümde “yazı” seçeneğini göreceksiniz, paylaşmak istediğiniz metni yazınız,
  • Bu kısıma gelerek Instagram hikayenizde duygu ve düşüncelerinizi takipçilerinize aktarabilir, paylaşabilirsiniz,
  • Ayrıca ekranın üstünde yer alan “Normal, Daktilo, Modern, Neon, Kalın” gibi seçenekler ile de yazı stilinizi seçebilirsiniz, bu şekilde daha dikkat çekici paylaşımlar yapmanız mümkün kılınıyor.

Yukarıda bulunan adımlar birebir uyguladınız ve yazı yazacağınız bölümü hala bulamadıysanız sorun var demektir, bu tür sıkıntılar genelde uygulamanın güncel olmamasından dolayı kaynaklanır, güncelliğini tekrar kontrol etmenizde büyük yarar var. Çok nadir de olsa hesabınıza bazı kısıtlamalar uygulanabiliyor.

Instagram Yazı Modu“, fotoğraf veya videosu çekilecek bir şey olmadığı zamanlarda kullanıcıların takipçilerine kendilerini yazıyla ifade etmelerini sağlayacak olan bu güncellemenin nasıl yapıldığını anlattık, bir başka makalemizde İnstagram Takipçi Kaldırma konusuna değinmiştik, göz atmanızda fayda var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir