İnstagram Takipçi Kaldırma

İnstagram Takipçi Silme

Instagram takipçi listenizde istemediğiniz ve can sıkan saçma sapan hesaplar bulunuyor ve sizi tanıyan kişiler bu hesapları görüyorsa sizde bir utanç duruma girmişsinizdir, bu durumda sizler için Instagram takipçi silme işlemini uygulamanızı ve bu sayede istemediğiniz kişilerin sizi takip etmesini engelleyebilirsiniz. Direkt olarak engel atmak yerine sadece takipçileriniz arasından çıkartmak artık mümkün hale gelmiş durumdadır, bu özellik sayesinde hem daha az uğraşmış olmakla birlikte daha sağlıklı bir durumdur. Instagram takipçi silme işlemini uyguladıktan sonra ise karşı tarafa herhangi bir bilgilendirme gitmemektedir, yani siz o kişiyi takipçi listesinden çıkarttığını anlayabilmesi için profilinize göz atması gerekmektedir, profilinize girip takipçi listenizden aratmadığı sürece sizin takipten çıkardığınızı farkedemez.

Instagram takipçi kaldırma işleminin nasıl yapıldığını merak ediyorsanız aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterli olacaktır.

Instagram Takipçi Kaldırma

  • İnstagram profilinize giriş yapın, telefon üzerinden tavsiye ediliyor
  • Ardındaki işlem olarak takipçi listenize girmeniz gerekmekte, sizi takip etmesini istemediğiniz Instagram kullanıcısını liste içerisinden arama yaparak bulun
  • Hesabı bulduktan sonra tek yapmanız gereken şey hesabın yanında bulunan üç noktaya tıklayarak açılan penceredeki “Çıkar” butonuna basmak olacak.

Yukarıda bahsedildiği gibi kişiye herhangi bir bildirim gitmemektedir, sizi tekrar takip etmek isterse profilinize girip takip edebilir ya da takip isteği gönderebilir. Bu durumun önüne geçmek isterseniz kişiyi/hesabı komple engelleyerek bu sıkıntıdan tamamen kurtulabilirsiniz. Bu işlemi gerçekleştirdikten sonra takipçi listenizden bir kişi eksilecektir ve o kişi artık sizi takip etmediğinden paylaştığınız gönderileri göremeyecektir.

Instagram takipçi silme PC’den yapılabilir mi?

Maalesef şu an için bilgisayar üzerinden takipçi silme işlemi yapılamamaktadır, sadece akıllı telefonlar üzerinden gerçekleştirilebiliyor. Bunun yanı sıra tablet vs. cihazlar ile de yapmanız mümkün, marketten indirilmiş olması yeterli.

Instagram takipçi silme makalemiz bu kadardı, diğer makalelere göz atmanızı öneririm.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir