İnstagram Takipçi Arttırma

İnstagram Takipçi Arttırma aslında oldukça basit bir konu, piyasaya giriş yaptığı günden bu yana dur durak bilmeden sürekli hızlı kullanıcı artışında olan bir sosyal medya ağı diyebiliriz. Play Store ve App Store’da hep popüler uygulamalar arasında görürüz değil mi? Özellikle Facebook’un İnstagram’ı satın alması ile birlikte müthiş bir çıkış yakalaması ile birlikte oldukça fazla kullanıcıda çekmiş oldu.

Gerek yeni getirdiği özellikler olsun, gerek kullanıcı dostu olsun bir çok özelliği bünyesinde barındıran İnstagram uygulamasını hemen hemen hepimiz gün içerisinde illaki en az bir kere kullanıyoruzdur. Peki bu kadar çok kullanılan bir uygulamada sizin İnstagram Takipçi sayınız neden az? Bu makalemizi okuyarak İnstagram takipçi kasma konusunda size oldukça faydalı ve sağlıklı bilgiler vereceğiz.

İnstagram Takipçi Arttırma
İnstagram Takipçi Arttırma

İnstagram Takipçi Arttırma ve İnstagram Takipçi Kazanma

 • Bir çok İnstagram kullanıcısı paylaşmış olduğu gönderi ile alakasız saçma sapan etiketler kullanabiliyor, bunun yararından çok zararı vardır. Sizi takip eden hesapların gözünde olduğunuz durumu düşünebiliyor musunuz? Birde bunun İnstagram tarafı var, spam algılayabilir ve sizi kelimelerinizde ön sıralara çıkarmaktan alı koyabilir. Bu yüzden bir gönderi için en fazla 10 adet etiket (#) kullanımı önerilir, gönderiniz ile alakalı olursa çok daha faydalı olacağının kanaatindeyim.
 • Özgün fotoğraf paylaşımları yapın, takipçinizin sizi nasıl gördüğü çok önemlidir. Sağdan soldan bulma fotoğraflar ile hem yol kat edemediğiniz gibi var olan takipçi sayınızın da düşmesine sebebiyet verebilirsiniz. Kendiniz içerik üretin bu sayede sizde takipçileriniz de bu durumdan çok daha fazla haz aldığınızı göreceksiniz, her yerde özgün olmak en iyisidir.
 • Düzenli içerik üretmek aslında sosyal medyada fenomen hesap olabilmenin altın kurallarını en başta çeker, siz bir sayfanın takipçisi olsanız düzenli olarak paylaşım yapan bir hesabımı takip edersiniz yoksa keyfe keder paylaşım yapanı mı? Bu konuda kendinizden pay biçebilirsiniz.
 • Tutarlı olun; mesela bir araba sayfası yöneticisiyseniz bugün araba yarın makyaj ile ilgili paylaşım yapmayın, belirli bir konu üzerinde sayfayı büyütmek çok daha kolay olacaktır. (Mizah hesapları hariç)
 • Sizi takip eden kişiler ile etkileşime geçmeyi unutmayın, tabii gelen bütün yorumlara cevap vermeniz mümkün değil ancak hoşunuza giden yorumlara cevap vermek sayfanızı takipçilerinizin gözünde samimi hale getirecek ve sizi olası sebeplerde takibi bırakmasına engel olacaktır.
 • Reklamları da unutmamak lazım, sizin gibi hesabı olan eşiniz dostunuz ile karşılıklı etkileşime girebilir ve onların takipçileri size, sizinkilerde ona yönlendirilmiş olur. Bu şekilde karşılıklı takipçi alışverişinde bulunmuş olursunuz. Eğer karşılıklı durumuna yanaşmazsanız iyi bir analiz yaparak çok küçük miktar İnstagram reklamları ile binlerce ziyaretçi ve takipçi kazanabilirsiniz.

İnstagram Beğeni Arttırma

Diğer bir konuda beğeni arttırma konusudur, ne kadar fazla takipçiniz varsa o kadar fazla etkileşim alırsınız ve o buda bir o kadar beğeni demektir. Sayfanızı keşfet bölümüne düşürmeniz sizin için harika olacaktır, keşfet bölümüne girmek için ise güncel ve fazla beğeni almanız gereklidir, yani anlayacağınız çorap söküğü mantığı işliyor.

İnstagram’ın sınırlarını da zorlamamak sizin ve sayfanız için iyi olacaktır, Spam yani robotsu hareketler kaçının. Ayrıca fotoğraf düzenleme uygulamaları sizin için biçilmiş kaftan görevi görebilir, bu uygulamaları kullanarak takipçilerinizin göz zevkini mest edebilirsiniz, bu ne demek peki? Etkileşim yani beğeni ve takipçi demek! Mobil olarak kullanıyor iseniz cihazınızın mağazasında çeşitli uygulamalara göz gezdirebilirsiniz, keza bilgisayar içinde aynı şekilde geçerli. Sağlıcakla kalın! Bol takipçili günler için takipte kalın.

İnstagram Takipçi Arttırma” için bir yorum

 • 12 Aralık 2017 tarihinde, saat 21:03
  Permalink

  İnstagram takipçi arttırma ile ilgili daha önceki makaleyi de okumuştum. Gayet başarılı ve güzel tavsiyeler.. Instagram takipçi için böyle yazılara ihtiyaç var

  Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir