Facebook Hesaplarımı Kapatıyor

Son günlerde Facebook, bir çok kişinin hesaplarını sorgusuz sualsiz kapatmaya başladı. Adeta fake (gerçek kişiler ile bağlantısı olmayan, sahte hesaplara) savaş açmış olan Facebook bu yolda emin adımlarla ilerliyor. Webmasterlar için öyle bir sorun olmuş olacak ki bir çok Webmaster Forumunda da konular açılmış, çözümler aranmış ama ancak hala faz yol kat edilmemiştir.

Facebook Hesaplarımı Kapatıyor eğer sizinde bu ve bunun gibi sorunlarınız varsa, gerekli forumlarda konular açabilir fikir sahibi olabilirsiniz.

Facebook Hesaplarımı Kapatıyor

Bir çok kişi gibi sizlerde bu durumdan rahatsızlık duyuyorsanız, makalemizin devamını okumanızda fayda var. Bu konunun kesin bir çözüm yolu olmadığı gibi hala çözümler aranmaktadır. Birazdan anlatacaklarım tavsiye, Webmaster Forumlarında şahit olduğum durumlar ve tecrübelerimdir.

  • Spam ile karşı karşıya olabilirsiniz, açtığınız sahte hesaplar çok fazla şikayet alıyor olabilir. Facebook hesaplarının kapanma sebebi genellikle bu durumdur. Gelen şikayetler üzerine Facebook bu şikayetlere göz ardı etmez ve gerekli işlemi yapar.
  • Daha önce çok hesap açıp Facebook’un filtresine takılmış olabilirsiniz, sizi incelemeye alıp açtığınız hesaplarda en küçük bir uygunsuzlukta kapatabilirler.
  • Facebook Hesaplarım Kapanıyor diyorsanız, çok aşırı fazla aktiflik göstermemeye dikkat edin. Bunun adı sosyal medyada saldırgan ve agresif tavırlar olarak bilinmektedir.
  • Irkçılık gösteren tavırlarda bulunmayın, hesapların bir numaralı kapanma sebeplerinden bir tanesidir, çünkü insanlar bu tür davranışları sevmezler ve doğal olarak şikayet ederler. Şikayetler biriktiği zaman ise hesabınızın kapanması kaçınılmaz bir durumdur.

Yukarıda bahsetmiş olduğum gibi bir çok forumda çözümler aranmaya devam ediyor, işte bu arayış fikirlerinden sadece bir kaçı. Unutulmamalı ki bunlar kesin değil, sadece tavsiyelerden ibarettir.

Facebook Hesaplarım Kapanıyor

Mesela WM aracı adlı Webmaster forumunda tecrübelerine yönelik vermiş olduğu tavsiyede; eski hesaplarda bir problem olmadığını, yeni hesaplarda ise hesap açmadan modem resetleme işlemi ile problemi çözebileceğimizi düşünmüş.

Facebook Hesaplarımı Kapatıyor #2

Görsellerden anlayacağınız üzere suçu modeme atan onlarca Facebook kullanıcısı var, modemi resetlediğinizde Facebook sizi tanıyamıyor ve dolasıyla hesabınızı hemen kapatmıyor. Ancak bu demek değil ki hiç kapatmayacak.

Kişisel Önerilerim

  • Açtığınız hesaplar kesinlikle mail onaylı olsun, yine aynı şekilde mobil onayda çok çok önemli
  • Aza kanaat edin; günde binler istek gönderip beğeni yapmayın. Agresif görünmeyin, azar azar devam edin.
  • Gruplarda fazla gönderi paylaşmayın, eğer tam tersini yaparsanız grup üyelerinin sizi şikayet etmesine sebep olursunuz.
  • +18 gönderiler paylaşmayın, normal bir Facebook kullanıcı olarak takılmanız sizin ve hesabınızın faydasına olacaktır.

Fake Facebook Hesapları Ne İşe Yarar?

Facebook hesabının kapanmaması için yukarıda ki tavsiyeleri uygulayabilirsiniz, peki biz ne için uğraşıyoruz? Bu hesaplar ne işe yarar? Ayakta kalan hesaplarınız ile oldukça iyi bir etkileşim alabilirsiniz, İnternet sitenize çok iyi ziyaretçiler çekip reklamlar sayesinde iyi paralar kazanabilirsiniz. Ya da bunun yanında Facebook hesaplarınıza reklam alabilir, hesap pazarlama işlemlerini yaparak para kazanabilirsiniz.

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir